Бабіч Максим Іванович

gallery/003

кандидат медичних наук, торакальний хірург вищої категорії

Якщо Вам призначене планове хірургічне лікування, не лякайтесь. Більшість торакальних операцій сьогоді проводиться за загально прийнятими методиками, перевірених часом та підтверджених досвідом наших хірургів. Детальне обстеження та передопераційна підготовка призначені звести кількість можливість ускладнень до мінімуму. Унікальні методики та досвід наших анестезіологів дозволяють проводити загальне знеболювання без використання великих доз наркотичних препаратів, що також слугує максимальній безпеці. Для досягнення добрих результатів хірургічного лікування важливий Ваш позитивний настрій і довіра Вашому лікарю.

gallery/04
поради пацієнтам

Якщо Вам запропонували планову госпіталізацію, то варто підготуватися до неї заздалегідь. Цей приблизний список допоможе Вам уникнути проблем при госпіталізації і, по можливості, комфортно почувати себе у відділенні.

1) Документи. Необхідно мати при собі паспорт, страховий поліс (при його наявності), документ, що підтверджує наявність пільг (будь-яких: посвідчення учасника бойових дій, інваліда, ліквадатора аварії в Чорнобилі). Дитину до 18 років має супроводжувати один з батьків, хто поставить підпис в необхідних документах і дасть згоду на проведення операції.

2) Медичні документи. Візьміть з собою результати всіх попередніх медичних обстежень (рентгенівські знімки, УЗД, результати ендоскопії) і аналізів. Їх наявність у Вашого лікаря, можливо, дозволить уникнути повторних досліджень, що заощадить час і гроші.

3) Бажано мати на руках направлення в стаціонар і раніше видані Вам виписки з історії хвороби в разі попередніх госпіталізацій. Ви можете звернутись до торакального хірурга і без направлення, проте в цьому випдку первинне обстеження буде більш тривалим. Якщо раніше Ви лікувалися в нашому відділенні, то виписка не потрібна - всі виписки з 2003 року у нас зберігаються в електронному вигляді в комп'ютерах.

4) Предмети гігієни. Зберіть туалетне приладдя: зубну щітку і пасту, мило (краще рідке), шампунь і гель для душу, бритву, гребінець, рушники для тіла та обличчя, вологі і сухі серветки, ватні палички. Для жінок - щоденні прокладки, манікюрний набір і креми, якими Ви користуєтеся. Бажано мати туалетний папір і одноразові накладки на унітаз (вони створені спеціально для подібних випадків).

5) Необхідний одяг. Зберіть нижню білизну, шкарпетки, кімнатні капці та резинові для душу, зручну піжаму і халат (в ньому найзручніше ходити на різні обстеження і процедури). В післяопераційному періоді бажана зручна м'яка ношена бавовняна сорочка на ґудзиках спереду. Одяг, що надівається через голову, може викликати додатковий дискомфорт через післяопераційну рану. Неприпустимий одяг із вовни через ризик перенесення інфекції в відділенні. Передбачте одяг, який Ви одягните при виписці з лікарні.

6) Особисті речі. Не забудьте окуляри й контактні лінзи, якщо Ви ними користуєтеся, і засоби за їх доглядом. Не завадить мати при собі блокнот і ручку для запису важливої інформації, телефон і зарядний пристрій до нього, а також не забудьте поповнити рахунок, щоб завжди бути на зв'язку з рідними. У відділенні можна користуватися ноутбуками і планшетами, проте подумайте: чи варто брати з собою цінні речі. Спокійніше буде замість дорого смартфона взяти старий телефон, що залишився після покупки нового в якості запасного. Навіть якщо Вам передбачається інтенсивне лікування, все одно вільного часу не бракуватиме. Тому заздалегідь продумайте, чим збороти нудьгу перебування в лікарні: книги, журнали, збірники кросвордів. Бажано, щоб ці речі були одноразового користування, через небезпеку поширення різної внутрішньолікарняної інфекції.

7) Посуд і продукти. Згідно наказу про інфекційний контроль пацієнти в нашому відділенні харчуються в своїх палатах. Включіть в свій перелік необхідних речей ложку і вилку, а також зручні тарілку і чашку, що не б'ються. Підготуйте пляшку питної води, чай або каву в пакетиках, цукор, печиво і фрукти. Не зважаючи на те, що сьогодні майже у всіх палатах є холодильники, від продуктів, що швидко псуються, краще відмовитися. Електроплитки, та й взагалі електричні прилади з відкритим нагрівальним елементом, заборонені з протипожежних міркувань.
8) Уточніть у свого лікаря, які обстеження варто пройти перед госпіталізацією, щоб зменшити період очікування операції. У різних ситуаціях цей перелік може бути різним, але найчастіше це загальний аналіз крові і загальний аналіз сечі; розгорнутий біохімічний аналіз крові, група і резус крові; коагулограма; ЕКГ з розшифровкою; аналіз крові на сифіліс, ВІЛ та гепатити (RW, HIV, HBC, HCV).

Підготовка до хірургічного втручання включає:
1. Легка їжа в день перед операцією не пізніше 19:00.
2. За 3-4 дня до операції слід виключить продукти, що сприяють газоутворенню й запорам: фрукти, овочі, соки, бобові; солодкі газовані напої, свіжі хлібо-булочні вироби.
3. Очисна клізма увечері й ранком перед операцією.
4. В день проведення операції вживати їжу та напої заборонено. Якщо Вам необхідно прийняти звичні ліки, слід заздалегідь порадитися з лікарем.
5. Повідомте Вашому лікареві про будь які зміни у стані здоров'я (лихоманка, нежить, гнійничкові висипання на шкірі та ін.), якщо вони зʼявились перед операцією.
6. Прийміть душ ввечері напередодні операції.
7. Всі прикраси, годинник, а також знімні зубні протези необхідно зняти.
8. Вранці, в день операції, почистіть зуби.
9. Для жінок: звільниться від косметики, зніміть лак з нігтів, оскільки контроль над функцією дихання під час операції здійснюється за допомогою датчика, що надівається на пальці.
10. І знову для жінок: планова операція у дні місячних не проводиться.
11. Деяким хворим необхідно після операції протягом певного часу носити підтримуючий бандаж, еластичні чулки або бинти. Доцільно примірити їх заздалегідь.
12. Забороняється палити перед операцією. Тютюнова смола в бронхах перешкоджає загоєнню бронха після операції і загрожує важкими ускладненями.
Загоєння післяопераційної рани відбувається у всіх по-різному. Багато в чому, це залежить від фізіології організму й від догляду за раною. Максимальне дотримання гігієни, рекомендацій лікаря веде до швидкого загоєння рани та повному одужанню.